Międzynarodowa wystawa kotów rasowych 2014

środa 19.11.2014

MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EKKR

Elitarny Klub Kota Rasowego jest organizatorem Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych, która odbędzie się w dniach 06 – 07 grudnia 2014 r. pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Miejscem wystawy będzie  Hala Widowiskowo – Sportowa ARENA URSYNÓW w Warszawie przy ul. Pileckiego 122.

Wystawa będzie zamykać sezon wystawowy 2014 r. w Polsce. Weźmie w niej udział ok. 400 przedstawicieli różnych ras oraz odmian barwnych z Polski i Europy, a wśród nich koty syberyjskie, ragdolle, norweskie leśne, maine coon’y, brytyjskie krótkowłose, devon rex’y, cornish rex’y , persy, egzotyki, rosyjskie niebieskie i wiele innych. Koty oceniane będą przez 10 międzynarodowych sędziów.

Szczególnie emocjonujące będą finały – tzw. Best in Show – czyli wybór najpiękniejszych kotów wystawy (sobota – godz. 16.30, niedziela – godz. 16.00). na który serdecznie zapraszamy.

Organizując wystawy – dążymy do tego – aby służyły one nie tylko prezentacji piękna kotów mieszkających w naszych domach (tych rasowych i przysłowiowych dachowców), ale także kształtowaniu właściwych postaw wobec zwierząt – a przede wszystkim odpowiedzialności za nie.

Dlatego podczas wystawy, zostanie przeprowadzona zbiórka darów dla bezdomnych psów i kotów.

Zima to najtrudniejszy okres dla schronisk i przytulisk oraz przebywających w nich bezdomnych zwierząt.

Na pewno w każdym domu jest coś zbędnego, a przyda się w schronisku. (oprócz karmy suchej i mokrej mogą  być także  kasze, ryż, makaron,  koce, kołdry, legowiska, kuwety itp.)

Bardzo prosimy o wsparcie akcji.

Wystawa jest nie tylko świętem dla hodowców kotów – stanowi również świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie czasu. Odwiedzający wystawę będą mogli oprócz podziwiania kocich piękności, nawiązać kontakt z hodowcami ulubionej rasy, uzyskania informacji o specyfice rasy i zasadach jej pielęgnacji (na samej wystawie obowiązuje zakaz sprzedawania kotów!!).

Tak więc, będzie nam niezwykle miło gościć na wystawie rodziny z dziećmi. Planujemy dla nich specjalne atrakcje. Maluchy będą mogły wykazać się w konkursach plastycznych, a buzie wszystkich chętnych upodobnią się do kocich pyszczków.

Na wystawie zorganizowany będzie też kiermasz, na którym  każdy będzie mógł się zaopatrzyć w karmę, zabawki czy inne akcesoria dla kotów, jak również w pamiątki związane z kocią tematyką.

Bilet normalny 15 zł, ulgowy 8 zł. Dzieci do lat 4 – wejście bezpłatnie.

Wystawa czynna dla zwiedzających: sobota (06.12.2014) w godz.  9.30 – 17.30

niedziela (07.12.2014) 9.30 – 17.00